0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻISaeima atbalsta VID reorganizāciju

Saeima atbalsta VID reorganizāciju

Pēc Saeimas informācijas

Lai varētu veikt izmaiņas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbībā, tostarp īstenot principu “nodokļu administrācija – partneris”, Saeima 31. oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma jaunu  Valsts ieņēmumu dienesta likumu, kā arī attiecīgus grozījumus vēl trijos likumos. Saskaņā ar reorganizāciju no VID paredzēts nodalīt tās struktūrvienības, kuras nesniedz pakalpojumus klientiem, un turpmāk nodokļu administrācijas galvenais uzdevums būs pakalpojumu, konsultāciju un atbalsta sniegšana nodokļu maksātājiem nodokļu un muitas jomā. Ņemot vērā, ka VID kompetencē vairs nebūs noziedzīgu nodarījumu finanšu jomā novēršana, atklāšana un izmeklēšana, šīs funkcijas un uzdevumus paredzēts nodot finanšu ministra pārraudzībā jaunveidojamajai Nodokļu un…


Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu

BilancePLZ ar 7 dienu izmēģinājumu par 1€

24,99 /mēnesī
Ikmēneša abonements
  • Bezlimita pieeja VISIEM portāla un žurnāla rakstiem 1 lietotājam
  • E-žurnāls BILANCE
  • Iekļauts juridisko padomu saturs
  • 7 dienu izmēģinājums tikai par 1€ (ar automātisku turpināšanu)
0,74€ /dienā

BILANCE internetā
+ BilancePLZ

269 /gadā
12 mēnešu abonements
  • Bezlimita pieeja VISIEM portāla un žurnāla rakstiem 3 lietotājiem
  • E-žurnāls BILANCE
  • Iekļauts juridisko padomu saturs
  • Dāvanā 100+ semināru videotēka vairāk nekā 5000 € vērtībā!

Jau ir abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
plāksne pie Valsts ieņēmumu dienesta ieejas, VID
Foto: Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Lai varētu veikt izmaiņas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbībā, tostarp īstenot principu “nodokļu administrācija – partneris”, Saeima 31. oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma jaunu  Valsts ieņēmumu dienesta likumu, kā arī attiecīgus grozījumus vēl trijos likumos.

Saskaņā ar reorganizāciju no VID paredzēts nodalīt tās struktūrvienības, kuras nesniedz pakalpojumus klientiem, un turpmāk nodokļu administrācijas galvenais uzdevums būs pakalpojumu, konsultāciju un atbalsta sniegšana nodokļu maksātājiem nodokļu un muitas jomā.

Ņemot vērā, ka VID kompetencē vairs nebūs noziedzīgu nodarījumu finanšu jomā novēršana, atklāšana un izmeklēšana, šīs funkcijas un uzdevumus paredzēts nodot finanšu ministra pārraudzībā jaunveidojamajai Nodokļu un muitas policijai. Savukārt ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvaldes operatīvās un izmeklēšanas funkcijas un uzdevumus veiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Vienlaikus ar izmaiņām VID struktūrā paredzēts pilnveidot nodokļu administrācijas un sabiedrības sadarbības modeli, tostarp izmantojot digitālās transformācijas iespējas, kā arī ciešāk sadarbojoties ar nevalstiskajām organizācijām nodokļu administrācijas kompetencē esošo jautājumu izvērtēšanā. Tāpat ar grozījumiem pilnveidots regulējums par VID pārziņā esošo informācijas sistēmu un datu bāzu izmantošanu.

Jauns VID likums izstrādāts un pieņemts, jo plānotās izmaiņas skartu lielāko līdzšinējā likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” teksta daļu un regulējums kļūtu grūti uztverams, teikts likuma projekta anotācijā. Jaunais Valsts ieņēmumu dienesta likums stāsies spēkā 2026. gada 1. janvārī.

Saeima vienlaikus gala lasījumā pieņēma arī  Nodokļu un muitas policijas likumu, kā arī saistītus   grozījumus likumā "Par nodokļiem un nodevām"grozījumus likumā “Par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas  un grozījumus Kriminālprocesa ikumā.

Lasiet arī: